صابر جمعه 19 مهر 1392 01:33 بعد از ظهر نظرات ()
هنوز عرق گلکسی نوت ۳ خشک نشده که شایعات خبر از معرفی زودهنگام پرچمدار جدید سامسونگ گلکسی اس ۵ می‌دهند. پردازنده هشت هسته‌ای واقعی ۶۴ بیت و دوربین ۱۶ مگاپیکسل از مشخصات احتمالی گلکسی اس ۵ هستند.


 سامسونگ گلکسی اس ۳ را ۱۵ ماه پس از گلکسی اس ۲ و گلکسی اس ۴ را ده ماه پس از آن در اسفندماه ۹۱ معرفی کرد و به نظر می‌رسد قصد دارد تا گلکسی اس ۵ را باز هم زودتر و در دی‌ماه امسال معرفی کند. از آن‌جایی که طراحی گلکسی اس ۴ بسیار به نسخه قبلی شبیه بود و رقبا گوشی‌های زیباتر و باکیفیت‌تری را معرفی کردند سامسونگ نتوانست آن‌طور که انتظار داشت کهکشانی چهارمش را بفروشد و شاید به همین دلیل قصد دارد نسخه پنجم را سریع‌تر وارد بازار کند. البته عرضه گوشی‌هایی مانند جی۲، زد۱ و آیفون ۵اس با سخت‌افزار قوی‌تر نیز می‌تواند در این تصمیم احتمالی سامسونگ مؤثر باشد.

با این‌که هنوز خیلی زود است که در مورد مشخصات فنی و ظاهری گلکسی اس ۵ چیزی بنویسیم شایعات حاکی از آن است که سامسونگ بالاخره از بدنه‌ای باکیفیت‌تر استفاده خواهد کرد. پردازنده گلکسی اس ۵ احتمالاً پردازنده هشت هسته‌ای واقعی Exynos 5430 خواهد بود که از فناوری Heterogeneous استفاده خواهد کرد.

دوربین گلکسی اس ۵ هم به احتمال زیاد ۱۶ مگاپیکسلی و با سنسور جدید ISOCELL است که پیش از این معرفی شده بود و عملکرد بسیار خوبی در نور کم خواهد داشت. بیش از این چیزی از کهکشانی پنجم سامسونگ نمی‌دانیم و باید منتظر بمانیم تا اطلاعات بیشتری از این گوشی هوشمند درز کند.منبع: www.farnet.ir