صابر چهارشنبه 12 تیر 1392 12:28 بعد از ظهر نظرات ()
مایکروسافت کلید استارت را به ویندوز ۸ بازگرداند ! تیتری تکراری که اخیرا در اخبار سایتهای خبری بارها و بارها مشاهده کردیم. شاید با خواندن این تیتر، تصور کنید از این به بعد بازهم شاهد کلید استارت دوست داشتنی در ویندوز خواهیم بود. اما با دیدن آنچه در کنفرانس خبری مایکروسافت گذشت، بار دیگر دلتنگ گزینه استارت قدیمی ویندوز شدیم. در واقع کلید استارت در ویندوز ۸٫۱ را می‌توان میانبری برای دسترسی به منوی استارت ( همان صفحه نفرت انگیز با آیکونهای کوچک و رنگارنگ) دانست. با کلیک راست بر روی کلید استارت جدید، لیستی از میانبرها ظاهر می‌شود. این لیست، شامل گزینه های کنترل برق مصرفی، مشاهده رخدادها و وقایع در ویندوز، مدیریت دیسک و پوسته های ویندوز است و نکته جالب اینکه امکان تغییر در این گزینه ها و جایگزینی آنها به طور دلخواه وجود ندارد!


مایکروسافت میانبری برای دسترسی به منوی استارت نصب کرده و آن را کلید استارت نامیده ، عملی که در واقع هیچ کمکی به برطرف کردن مشکل کاربران در تعامل با ویندوز ۸ نکرده است.
با عرضه ویندوز ۸ ، مایکروسافت سعی کرد نحوه تعامل کاربر با سیستم عامل را با ارائه رابط کاربری متفاوت تغییر دهد.بدین ترتیب، منوی استارت جایگزین کلید استارت شد و درواقع یک منوی تمام صفحه جایگزین اجراکننده برنامه ها شد.بدین ترتیب برای اجرای یک برنامه جدید ، کاربر باید محیط کاری را کاملا ترک کند ! واضح است که مایکروسافت سعی داشته از این ابزار برای اجرای همزمان چندین برنامه بر روی تبلت سود ببرد اما برای کاربرانی که هنوز استفاده از رایانه های رومیزی را ترجیح می‌دهند ، سوئیچ کردن به منوی استارت برای اجرای یک برنامه جدید ، هدردادن زمان محسوب می‌شود و اضافه کردن میانبری برای ورود به این صفحه ، حقیقت امر را تغییر نخواهد داد.شاید مایکروسافت در نسخه های آتی با ارائه امکان شخصی سازی صفحه آغازین ویندوز ۸ یا اضافه کردن افزونه ای برای انجام این کار ، بتواند این مشکل را تا حدودی برطرف کند.

منبع: www.farnet.ir