صابر جمعه 14 آبان 1389 04:39 بعد از ظهر نظرات ()

تذکر مهم: قبل از نصب ویندوز باید از در دست داشتن سی دی درایور کارت گرافیک، کارت صدا و ترجیحا مودم خود مطمئن بشید.

تذکر مهم: اگر فایل مهمی در درایوی که ویندوز قرار دارد نگهداری می کنید حتما قبل از نصب آن فایل را به درایو دیگری منتقل کنید.

1- نصب از طریق بوت:

در این روش ( اکثرا این روش استفاده میشه) سی دی ویندوز رو تو سی دی رام/دی ودی دی رام می ذاریم. بعد از ریستارت کردن ویندوز سیستم از سی دی بوت میشه (یعنی بر اساس اطلاعات روی سی دی راه اندازی میشه) در این روش معمولا ویندوز فعلی رو از روی سیستم (با فرمت کردن درایو سی (یا هر درایوی که ویندوز روش نصبه و درایو سی)) پاک می کنن.

با این کار بعد از نصب ویندوز یه ویندوز نو و تازه نفس! داریم.

البته می تونیم ویندوز فعلی رو نگه داریم و ویندوز جدید رو هم نصب کنیم که این کار توصیه نمیشه چون اتلاف فضای هارد دیسکه.

2- نصب از درون ویندوز فعلی:

نصب از طریق

Upgrade
کردن ویندوز فعلی:

این روش تنها وقتی که ویندوز فعلی پایین تر یا هم سطح ویندوزی که می خواهیم نصب کنیم باشد جواب می دهد.

در این روش تنها سی دی ویندوز را درون کامپیوتر قرار می دهیم و با انتخاب گزینه

Upgrade فایل های ویندوز فعلی با فایل های ویندوز جدید جایگزین می شوند. فقط همین! برنامه هایی که نصب کردیم کماکان سالم می مانند و نیازی به نصب مجدد درایورها نیست.

نصب از طریق

New Installation:

در این روش ویندوز فعلی کماکان روی سیستم باقی می ماند و ویندوز جدید هم نصب می شود. یعنی بعد از نصب 2 ویندوز داریم. این روش توصیه نمی شود چون کاریرد خاصی ندارد و فقط حجم هارد دیسک بیخودی تلف می شود.

در این روش هم بعد از نصب ویندوز باید درایورهای سخت افزار ها (مثل کارت گرافیک و کارت صدا و...) را در ویندوز جدید نصب کرد.

نکته خیلی مهم: وقتی که فرآیند اصلی نصب ویندوز شروع شود شما تا نصب کامل ویندوز دیگر به فایل ها و کلا به سیستم تان دسترسی نخواهید داشت (حدودا 15-30 دقیقه) و اگر نحوه نصب را فراموش کنید. نه راه پس دارید نه راه پیش.