صابر یکشنبه 6 اسفند 1391 06:30 بعد از ظهر نظرات ()
مجله Vanity Fair توانسته در مقاله‌ای نگاهی به رندرها و تصاویر مقر جدید شرکت گوگل بیندازد. این مقر جدید چیزی حدود ۳ هزار متر مربع وسعت دارد و“Bay View” نام دارد. در ابتدا که به این طرح نگاه می‌کنید حس می‌کنید که چند ساختمان با طراحی عجیب و غریب کنار هم قرار گرفته‌اند اما با کمی تفکر در چرایی طراحی می‌توانید پی ببرید که این ساختمان‌ها به شکل یک الگوریتم جستجو شکل گرفته‌اند و بدین وسیله کارمندان به راحتی و به سرعت هر چه تمام‌تر می‌توانند از آغاز تا پایان مسیر این مقر را طی کنند.


طراحان و آرشیتکت‌های بنیاد NBBJ در این خصوص می‌گویند: این طراحی، طراحی خمیده و عجیب دارای ساختمان های زیادی است و بین این ساختمان‌ها تونل ها و پل‌های زیادی قرار دارد و کارمندان می‌توانند با استفاده از این مسیرها در کمتر از ۲٫۵ دقیقه از یک ساختمان به دیگری بروند.

اگر تا به حال طراحی یکی از ساختمان‌های بزرگ دره‌ی سیلیکون را دیده باشید یا از نزدیک از آن بازدید کرده باشید می‌بینید که گشت و گذار بین ساختمان‌ها واقعا گیج‌کننده است. با این طراحی به راحتی می‌توانید به این مقر سر بزنید و شاید با مدیر عامل گوگل رو در رو صحبت کنید! سلام ما را هم برسانید!


منبع: www.farnet.ir